Nejděsivější místa na zemi #1


Na planetě Zemi existují místa, kam se vydají jen největší odvážlivci. Jsou to místa s tajemnou, či krvavou historií a atmosférou tak hustou, že se vám i zkracuje dech. Pojďme se společně podívat na seznam nejděsivějších míst na světě! 

Les Hoia-Baciu

Nedaleko města Cluj – Napoca se nachází les, jež získal nálepku nejstrašidelnějšího místa Rumunska. Ano, vážně. Les se dostal na první místo strašidelných míst v zemi, kde měl svůj hrad hrabě Drákula. To už samo o sobě napovídá, že Hoia-Baciu nebude žádné přívětivé místo.

O lese se vypráví mnoho historek a liší se délkou, ale i věrohodností. Všichni se ale shodují na tom, že kdykoliv někdo zamířil do lesa, stalo se mu něco špatného. Bez vyjímky. Od vymknutého kotníku až po ztrátu pastevce s celým stádem ovcí.  Kolují i zvěsti o temných stínech pronásledujících návštěvníky lesa a objevily se dokonce zvěsti o UFO.

Ač to zní přitažené za vlasy, existuje několik na sobě nezávislých svědectvích o šíleném smíchu provázející člověka celou cestu lesem.

Les za dne nevypadá tak nepřívětivě

Les za dne nevypadá tak nepřívětivě

V noci je les opravdu strašidelné místo

V noci se ale toto místo mění v obraz jako z hororu

Hrad Leap

Hrad Leap v Irsku má jednu z nejnásilnějších historií vůbec. Straší zde specifické médium. Říkají mu TO. Jedná se o elementála a lidé jej popisují jako věc s lidskýma očima a odpudivým zápachem. Legendy praví, že špatná historie a i budoucnost hradu vděčí za místo na kterém byl postaven. Byl zbudován na starém druidím rituálním místě a hrad tak provází po celou dobu jeho historie krvavé vraždy a nevysvětlitelná úmrtí.

Nejznámější krvavé střetnutí je bratrovražedný boj klanu O´Caroll, který proběhl po smrti vůdce v roce 1532. Hrůzná úmrtí a bolest se hradu držela i nadále. Při odklízení malé hladomorny v roce 1900 se vyneslo několik košů lidských ostatků a ač v té době už nemělo vězení více než desetiletí být v provozu, nalezly se i kapesní hodinky staré sotva padesát let.

Z utrpení a bolesti měl vzniknout TO. Jednou byl při zdánlivě nevinné okultistické seanci rozběsněn a následně byl hrad po několika letech vypálen do základů, zabedněn a na téměř století se do něj neodvážila živá duše.

Leap castle

Zde došlo k první a nikoliv poslední vraždě

Zde došlo k první a nikoliv poslední vraždě

Centralia 

Centralia je městečko v Pensylvánii. Jednalo se o těžební osadu, ale v roce 1962 se stala nehoda a požár zasáhl rozsáhlé zásoby uhlí pod městem. Od té doby město nepřetržitě hoří. Místo je nyní opuštěné a město, ze kterého zdánlivě odešli lidé jen na chvilku, ač je dokonale opuštěné, halí kouř hořícího uhlí pronikající z rozpraskaných silnic a i samotných domů.

Jedná se o temné a pochmurné místo. Nevysvětlitelné horko, žár vycházející z několika puklin v zemi a štiplavý kouř halící domy do mihotavého polostínu.

Přijde vám to jako dobrý námět pro horor? Nejste jediní. Tímto místem se částečně inspirovali tvůrci filmu Silent Hill.

Centralia 1

 

Centralia 2

Ostrov Panenek

Když mezinárodní turistický web stanice CNN sestavoval seznam nejděsivějších míst na světě, tento ostrov v Mexiku tam nemohl chybět. Isla de las Muñecas naleznete zhruba 30 kilometrů od Mexico City. Je opředený tragickou legendou a posetý panenkami.

Správce Julian Santana Barrera jednoho dne našel u pobřeží plavat utonulou holčičku. Nemohl ji bohužel už nijak pomoci, byla už dávno mrtvá. Když vytáhl tělíčko z vody, našel plavat na hladině dívčinu panenky a pověsil ji na strom, v místě kde holčička zemřela. Během let Barrera usoudil, že je to podle něj hezké vzdání holdu všem utonulým dívkám a začal po ostrově věšet panenky. V roce 2001 jej našli mrtvého na místě První panenky.

Místo je od té doby vyhledáváno jako strašidelná senzace a existují výpovědi lidí, že na ně panenky otáčejí hlavy a šeptem je lákají na ostrov.  Nejspíš to nebude s tím tajemným šepotem tak horké, ale rozhodně Ostrov Panenek není zrovna příjemné a uklidňující místo.

Ostrov 3

Ostrov 1

Ostrov 2

Les Aokigahara

Další les na našem seznamu. Tento les je také notoricky známý jako Les sebevrahů a mohli jste dokonce i na začátku letošního roku vidět stejnojmenný film v kinech.  Aokigahara se rozkládá na úpatí nejvyšší japonské hory Fuji západně od Tokia. Ke strašidelné atmosféře přispívá nejen silný lesní podrost a husté seskupení stromů, mezi kterými je více než snadné se ztratit. Během let se objevily zkazky a legendy o tomto lese a v současné době žije svým vlastním děsivým životem.

V lese žijí podle legend japonští démoni, kteří v lidech probouzejí nepříjemné pocity, šeptají sotva na hranici slyšitelnosti a celkově nabádají, jak jste mohli uhodnout, k sebevraždám.

V roce 1970 byl dokonce založen speciální oddíl lidí pátrajících po tělech sebevrahů. Po Golden Bridge je Les Aokigahara místem s největší koncentrací sebevražd ročně. A nutno říct, že les je mnohem, mnohem strašidelnější než-li známý most v San Francisku. Zemře tu stovky lidí. Dobrovolně, či jim to někdo poradil? Někdo neviděný. Někdo, kdo si přeje smrt náš všech?

 

les 1

les 2

les 4
  • Odpovědět


    wpDiscuz